Lelőhelye: Oroszország, Magadan
Ez a meteorit (pallasit) a Magadan régióban esett le, az oroszországi Seymchan település közelében, de az esés dátuma ismeretlen.
1967-ben fedezték fel, az első, 272 kg súlyú darabot ugyanazon év júniusában fedezték fel, a második darab októberben, néhány hónappal később.
Az elsőként fém részeit vizsgálták, és csak 2004-ben, egy felmérés során kiderült, hogy olivinkristályokat tartalmaz valamint ezenkívül a más ásványi anyagokat, például troilitet, schreibersitet és kromitot is tartalmaz.
Seymchan szerkezete nagyon szokatlan.
Egyes részekben gazdag olivin zárványok vannak, ezeket Pallazit részeknek nevezik, míg mások szinte teljes egészében vas-nikkel ötvözetekből állnak, nevezetesen kamacitból és taenitből állnak mint az Aletai vasmeteorit.
A meteorit vasrészében a jellegzetes Widmanstätten minták találhatók.
Seymchan valószínűleg egy differenciált aszteroidából származik, amely az aszteroida övből származik.
Valószínüleg Naprendszerünk Mars és a Jupiter közötti pályái között alakult ki.
A kialakulásai folyamat során a nehezebb elemek, például a vas és a nikkel elválasztódott a könnyebb szilikát ásványoktól, így a mag főleg fémekből áll, míg a köpenye inkább szilikátokból.
Az ütközések és más folyamatok során, amelyek a differenciált aszteroida kialakulása után fordultak elő, a mag fémrészeit összekeveredett a szilikát anyagaival és ennek eredményeképp megszületett egy meteorit, amely tiszta fém alkotóelemeket tartalmaz és benne található a pallazit vagyis olivin is.