Lelőhelye: Amerikai Egyesült Államok, Nyugat-Utah, Spor hegység, Brush Wellman bánya.
A medál kb 40 mm magas és a legszélesebb pontján kb 28 mm széles, valódi hasított marhabőrszíjra felfűzve.
A Tiffany kő ritka ásvány anyag.
A Földünkön egy helyen bányászják, a Brush Wellman berillium bányában, a Spor hegységnél, Nyugat-Utah államban.
Az Egyesült Államok Geológiai Szolgálata jelentése szerint ezek a darabok karbonát-klasztok, amelyeket nagyrészt fluorit váltott fel, kis mennyiségű Bertrandit ami egy berillium ásvány, amelynek kémiai összetétele Be4Si2O7(OH)2, szubmikroszkópos szemcsékként fordul elő a fluoriton belül.
A ritkasága nem véletlen.
A Spor hegységben bányászott Tiffany-kövek szinte teljes mennyiségét bezúzzák, és berillium előállítására használják fel.
Kis mennyiséget az alkalmazottak hordtak ki a bányából, egy kis mennyiséget pedig olyan gyűjtők szedtek össze, akiket ritkán engedtek be a bányába.
Ezektől a forrásoktól lehet a Tiffany köveket beszerezni, mert a Brush Wellmant mindig is érdekelte a berillium gyártása, de soha nem érdekelte a Tiffany kő.
A Tiffany kő legmegfelelőbb elnevezése az "opálfluorit"; vagy "opalizált fluorit". Ezek a nevek ésszerűen reprezentálják a legtöbb példány összetételét.
Egy másik népszerű név a Bertrandite, ez a név helytelen, mert a Bertrandit egy különálló ásvány, amely a Tiffany kőként ismert kőzetnek csak néhány százalékát teszi ki.
Más néven "fagylaltkőnek" is hívják lágy színei miatt.
A "Tiffany Stone" név mögött számos történet húzódik meg. Vannak, akik ezt a nevet a Tiffany and Company-nak, a híres luxuscikk-kiskereskedőnek tulajdonítják.
A cég soha nem állt kapcsolatban a bányával vagy a Tiffany-kővel.
Mások a nevet a Brush Wellman egyik alkalmazottjának lányának tulajdonítják, aki az apja által hazahozott színes darabokat gyűjtötte össze.
Ez a történet lehetséges, de a bányász vagy lánya neve nem található egyetlen írásos feljegyzésben sem.